Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PÁ 8:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Změkčovač vody Ecowater Comfort 400

Změkčovač vody Ecowater Comfort 400

Představte si ten pocit, kdybyste už nikdy nemuseli řešit znečištěné armatury, varnou konvici, skla nebo porcelán od vodního kamene. Zní to lákavě, ž... celý popis
24 900 Kč
20 579 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:EWC-400
Kompletní specifikace

Představte si ten pocit, kdybyste už nikdy nemuseli řešit znečištěné armatury, varnou konvici, skla nebo porcelán od vodního kamene. Zní to lákavě, že? A není to pohádka! Řešení nabízí změkčovač vody EcoWater Comfort 400. Je výkonný a úsporný. Provozním průtokem do 1,8 m³/hod. bez problému obslouží připojená zařízení, jako jsou pračky nebo myčky. Nad rámec připojených zařízení poskytne také dostatek změkčené vody pro jednu koupelnu a další odběrná místa. Při tvrdosti vstupní vody 3,5 mmol/l (tvrdá voda) přístroj za jeden pracovní cyklus efektivně změkčí zhruba 4 m³ vody*. 

*Kapacita každého pracovního cyklu není vždy přesně stejná. Řídí ji inteligentní algoritmus v řídící jednotce úpravny naprogramovaný tak, aby zařízení pracovalo s co možná nejvyšší kapacitou, za předpokladu co možná nejnižší spotřeby regenerační soli. Zařízení v rámci pracovního cyklu také vnímá, jaké jsou průměrné spotřeby vody během dne, aby se připravilo na regeneraci tak, aby mohlo uživateli na další den poskytnout dostatečné množství upravené vody.

Po každém pracovním cyklu, v tomto modelovém příkladu po výdeji 4 m³ upravené vody, si změkčovač potřebuje odpočinout a nabrat nové síly pro svůj další provoz. Tomuto procesu říkáme regenerace. Jedná se o doplnění iontovýměnné kapacity filtrační hmoty změkčovače pomocí solného roztoku, který se vytvoří těsně před regenerací ze soli, která je připravena v rezervoáru. Regenerace probíhá zcela automaticky, bez zásahu uživatele a trvá asi 100 minut. Po této době je zařízení opět připraveno na výdej čerstvých 4 m³ upravené, změkčené vody. Rezervoár na sůl pojme množství soli na několik regenerací dopředu. Není tedy zapotřebí před každou regenerací zařízení obsluhovat.

Charekteristickým znakem všech změkčovačů vody výrobce EcoWater, je úspora provozních nákladů (jak vody na výplachy, tak soli na regenerace) a s tím spojená ochrana přírody. Ruku v ruce s trendy dnešní doby se toto zařízení pyšní pouhými 2% odpadní vody z celkového objemu změkčené vody v pracovním cyklu, kterou vyprodukuje v režimu regenerace. Pokud úpravna dodá za jeden pracovní cyklus 4 m³ měkké vody, na regeneraci spotřebuje pouze 80 litrů odpadní vody! Se solí je to podobné. Na jednu regeneraci změkčovači totiž stačí i 0,9 kg soli. 

Úsporný a ekologicky nenáročný provoz zařízení je skvělou zprávou také pro majitele čistíren odpadních vod a septiků, kteří jistě ocení jak velmi nízký objem odpadní vody ze změkčovače, tak to, že odpadní voda, která přijde do čistírny neohrozí nasazené bakterie. Toto zařízení je tedy vhodné pro použití s většinou čistíren odpadních vod.

Pořádnou pěnou ve vaně a blahodárným účinkem měkké vody na Vaši pokožku a vlasy výhody upravené vody pomocí změkčovače EcoWater Comfort 400, rozhodně nekončí. Váš nový změkčovač nekompromisně ochrání vodovodní baterie před výpenatými usazeninami a Vám zůstane více času pro sebe.

Vodní kámen, který do této doby ničil topná tělesa, snižoval jejich účinnost a životnost, se pomalu začne rozpouštět a bude docházet k úspoře elektrické energie, které topná tělesa musela spotřebovat o poznání více, aby se přes vrstvu vodního kamene ohřála na požadovanou teplotu. Při praní už nemusíte používat aviváže, abyste dosáhli hebkých a měkkých textilií. Po změkčení vody se sníží spotřeba pracích prostředků a detergentů.

Jsme autorizovaný dealer značky EcoWater pro Českou republiku. Pouze u autorizovaného dealerství EcoWater máte jistotu nákupu originálních výrobků s plnou zárukou, podporou výrobce, aktualizovaným softwarem, dostupnosti originálních náhradních dílů a odpovídajícího servisu. Společnost EcoWater si zakládá na perfektním a rychle dostupném lokálním servisu pro zákazníka, a proto je přeshraniční prodej zařízení mimo oficiální dealerskou síť v dané zemi politikou společnosti EcoWater zakázán. Takto prodaným zařízením společnost EcoWater neposkytuje žádnou podporu.

Potřebujete více informací?

Bezplatná konzultace
Bezplatná konzultace
+420 228 229 091 PO-PÁ 8:30-17:00
Potřebujete poradit? Zvažujete pořízení úpravny vody?
Bezplatná konzultace
Bezplatná konzultace
PO-PÁ 8:30-17:00